2020-05-20

20 травня проводять Всесвітній День Бджіл. В цей день в 1734 році народився Антон Янша, піонер бджільництва. Метою Міжнародного Дня є визнання ролі бджіл та інших запилювачів для здорової екосистеми. Ці травневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.
Ініціатором виступила Словенія, яка і запропонувала, щоб цей день відзначався в травні, коли медоносні бджоли в Північній півкулі є найбільш активними, а потреба в запиленні є найвищою.
В Україні бджільництво було відоме з давніх-давен, щоправда, звичних вуликів тоді не було, й за медом доводилося лазити на дерева. Звали таких збирачів меду бортниками. Найбільше бортництвом славились Чернігівщина й Полтавщина.
Мед уживали не тільки як цінний харчовий продукт, але і як обрядову страву. Медом і воском сплачували данину. У великій кількості вони йшли на експорт у близькі й віддалені країни – Візантію, Італію,Францію, німецькі землі, через Каспій – аж до країн Сходу. Літописні джерела зберегли відомості, що в 945 році княгиня Ольга при обміні дарунками з візантійським імператором Костянтином отримала від нього золото, срібло, дорогоцінний посуд, а йому дарувала віск, мед, а також челядь.
У 2018 році випустили пам’ятну монету номіналом 2 євро, де зображена бджола.
Вихованці закладу долучились до цього Свята з метою підвищити обізнаність про важливість бджіл та інших опилювачів і допомогти вижити бджолам на благо всього людства.