Відділ методичний є структурним підрозділом Балаклійської станції юних натуралістів, орієнтований на роботу з педагогічними кадрами Балаклійської СЮН та шкіл району по вдосконаленню професійної компетентності педагогічних працівників, розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу станції юних натуралістів, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу, що продиктовано сучасною ситуацією в освіті.
Відділ методичний здійснює роботу згідно з законами України «Про позашкільну освіту», Національного дотримання розвитку освіти в ХХІ столітті, Статутом закладу, іншими нормативно-правовими актами в галузі позашкільної освіти.
Приймаємо участь: у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості»; в обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій; конкурсі-огляді інноваційних ідей «Позашкілля: 20 років на зустріч часу»
Основні завдання Відділу:
Програмно-методичне забезпечення стратегічних напрямів діяльності закладу.
Удосконалення змісту, форм і методів навчання та виховання дітей, з забезпечення високої якості навчально-виховних програм шляхом впровадження нових педагогічних технологій; навчальних програм нового покоління.
Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників, їх загальної культури, створення мотивації і умов для професійного зростання.
Організація проведення дослідно-експериментальної роботи, впровадження результатів наукових досліджень, нових педагогічних технологій.
Інформаційне забезпечення педагогічних працівників з проблем позашкільної освіти, педагогіки, психології, інформування про досягнення науки, перспективного педагогічного досвіду.
Виявлення, вивчення і оцінка результативності педагогічного досвіду в закладі, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду.
Розробка та видання навчальних, методичних посібників, рекомендацій.
Підготовка до атестації педагогічних працівників.
Координація змісту науково-методичної роботи зі змістом діяльності методичних установ регіону.
Забезпечення інтеграції науки та практики.
Організація методичної роботи на діагностичній основі «Портфоліо педагога позашкільника».
Аналіз ефективності навчально-методичної роботи за критеріями.
Здійснення моніторингу якості і результативності діяльності СЮН.
Організація безпеки життєдіяльності вихованців, учасників навчально-виховного процесу, дотримання вимог з охорони праці.
Керівництво гуртком.
План роботи Відділу включає розділи:
· аналіз роботи за минулий рік та основні на наступний рік;
· підвищення фахової та педагогічної майстерності педагогів;
· вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду;
· науковий супровід методичної роботи;
· індивідуальна робота з педагогами закладу;
· атестації педагогічних кадрів;
· вдосконалення матеріально-технічної бази Відділу.
Проводяться досліди на навчально-дослідній ділянці, теплиці, парниках, квітниках по вирощуванню овочевих, квіткових та декоративних рослин.