• Нд. Бер 26th, 2023

Операція «Допоможи птахам взимку»

ВідСЮН

Лют 19, 2021

2018-02-07

Операція «Допоможи птахам взимку»

Зима – важка пора для птахів. У зимовий період птахи потерпають не стільки від холоду, а від того, що не вистачає їжі. Особливо важко птахам в ті часи, коли ожеледиця і сильні снігопади, коли земля, а також гілки дерев покриті кригою і снігом. В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму підгодовувати їх. Юннати регулярно підгодовують птахів у складний для них час, щоб допомогти популяціям диких птахів вижити й приступити до розмноження навесні.

Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути не смаженим. Дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувато добути ядро зі шкарлупи, тому радимо дещо потовкти насіння. Крім того годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном, картоплею «в мундирах», дольками фруктів.
Горіхи – джерело енергії для захисту від холоду. Не можна підгодовувати солоними горіхами – слід добре вимити їх від солі та просушити.
До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться птахи.
Не варто годувати птахів гречаними, пшеничними, ячмінними крупами, а також рисом і пшоном – ці крупи розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоді.

Білий хліб допомагає швидко наповнити порожній шлунок, але не має поживної цінності для птахів. Не давайте птахам хліб із домішками житнього борошна.

Залишки їжі – розмочений хліб, картопля, рис, макарони, каша – великі шматки їжі слід подрібнити.

Вода. Регулярне постачання води взимку для пиття та купання, є не менш важливим, а ніж підгодівля.

Неможна птахам:чорний хліб, солоне сало, смажене насіння

Залишити відповідь